Політика запобігання та протидії корупції в секторі оборони – як інституції будуть реалізувати Державну програму
В рамках дискусійної платформи BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулося обговорення щодо заходів інституцій оборонного сектору та НАЗК у протидії корупції, зокрема в контексті реалізації Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр.
Так, Міністр оборони України Олексій Резніков підкреслив, що в Міноборони вже почали виконувати Державну антикорупційну програму. Він, зокрема, зазначив що вона є одним з треків, який приведе Україну до членства в НАТО.
«Сьогодні на Державну антикорупційну програму ми дивимося саме під цим кутом, як один з треків, який приведе нас з вами до позитивного голосування, і Україна стане членом Альянсу, я маю надію 33-ю країною. Зважаючи на те, що наступний рік якраз 33 роки незалежності країни, тому це буде дуже символічно. Тому наша з вами задача це зробити. Для мене особисто, як людини, як юриста, як міністра, ухвалення цієї програми – це органічний абсолютно, потрібний крок», – наголосив Міністр оборони.
Олексій Резніков додав, що 4 квітня було затверджено план заходів із реалізації Державної антикорупційної програми.
«Сьогодні в першу чергу це розпорядження землями оборони, об’єктами нерухомості, надлишковим рухомим військовим майном, об’єктами інтелектуальної власності, споживання пального, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, контролю продукції оборонного призначення, забезпечення житлом військовослужбовців та реалізації військової кадрової політики тощо», – пояснив він.
Усього за словами Олексія Резнікова, передбачено досягти 16 стратегічних результатів та реалізувати 65 заходів.
У ході обговорення, Голова НАЗК Олександр Новіков наголосив на посиленні ролі НАЗК у взаємодії з Міністерством оборони та з Міністерством стратегічних галузей промисловості – ролі фасилітатора впровадження заходів розбудови доброчесності.
Він зазначив, що в НАЗК вже створено окремий підрозділ розбудови доброчесності в силах безпеки та оборони.
«Корупція в росії – це наш союзник, а корупція в Україні – ворог. Тому, подолавши корупцію в Силах безпеки та оборони, ми точно переможемо якомога швидше. НАЗК перейшло цього року від безпосередньо антикорупції до розбудови доброчесності відповідно до стандартів НАТО. Тому ми, як і Міністерство оборони, рухаємося до доброчесності. Не проти чогось, а за – за доброчесність, як за етичну категорію, як категорію, яка визначає ефективність будь-якої інституції», – зазначив він.
Своєю чергою Олександр Камишін, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості, акцентував на двох ключових цілях міністерства в реалізації Державної антикорупційної програми – побудові ефективної антикорупційної інфраструктури у сфері ОПК та запровадженні постійного моніторингу та контролю корупційних ризиків для їх мінімізації, передусім в державному акціонерному товаристві «Укроборонпром».
«Довго йшла підготовка до трансформації державного концерну в акціонерне товариство. Ми цей процес почали, на сьогодні державний концерн перетворився в акціонерне товариство, формується наглядова рада. Працюємо як над внутрішньою структурою, так і зовнішньою інфраструктурою. Працюємо над тим, як зробити оборонні закупівлі більш ефективними, більш прозорими, при цьому зберігши баланс безпеки. І розробляємо програму, як ефективніше розпоряджатися держмайном», – пояснив він.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini