Політичне рішення, ухвалене попри обʼєктивну дійсність: Олександр Харченко про дозвіл на придбання обладнання для добудови Хмельницької АЕС
Ухвалений Верховною Радою закон про дозвіл на придбання двох реакторних корпусів і супутнього обладнання для будівництва енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС є винятково політичним рішенням.
Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна висловив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.
«Я це рішення можу коментувати тільки в один спосіб – це політичне рішення, яке прийняте абсолютно незважаючи на обʼєктивну дійсність з точки зору енергетичного проєктного менеджменту. Воно політичне. Можливо ми не знаємо, я особисто точно не знаю всіх обставин, які настільки зробили його важливим, що воно було прийнято в такий жорсткий політичний спосіб. Бо безумовно технічних, фінансових і інших зауважень до того, як організована підготовка до цього проєкту на сьогодні я бачу більш ніж багато. Як мені здається, Верховна Рада приймала це політичне рішення в тому числі в контексті спробувати з одного боку виконати політичну волю і президента, яка була явним чином публічно заявлена, і уряду, який це рішення просував», – зазначив він.
Водночас він зауважив, що у Верховної Ради є питання як фінансові, так і технічні щодо реалізації проєкту. Саме шоу, на його думку, безпосередньо закон про дозвіл на будівництво проголосований не був.
«З іншого боку я розумію, у багатьох в тому числі у Верховній Раді є фінансові, технічні та інші питання щодо того, як цей проєкт буде реалізований. Тому закон про дозвіл на будівництво не був проголосований. Проголосований винятково дозвіл на придбання обладнання. Далі, як я розумію ситуацію, має бути підготовлений проєкт відповідного техніко-економічного обґрунтування, план робіт, щоб переконати Верховну Раду, що цей проєкт може бути фізично реалізований. І тоді буде затверджений новий закон, який дозволить власне будівництво, або не дозволить власне будівництво», – пояснив він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini