Покарання 13 російських злочинців за вбивства та страти: ініціатива «Трибунал для путіна» підготувала подання до МКС
Ініціатива «Трибунал для Путіна» підготувала подання до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, аби притягнути до відповідальності російських злочинців, які вбивали та катували мирне українське населення під час окупації. Зокрема в поданні міститься інформація стосовно 13 імовірних виконавців злочинних наказів.
Про це йшлося під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Ми підготували інформацію та обробили стосовно 13 імовірних виконавців цих злочинів. Ця інформація зібрана з різних джерел, але безпосереднім джерелом є свідчення тих людей, яких безпосередньо катували, і вони чули позивні, вони бачили цих людей, багатьох цих людей вони впізнали по фотографіях. Ця інформація була за можливості з інших джерел, знайдена також інформація з відкритих джерел. І це все подається до Міжнародного кримінального суду для того, щоб, ми сподіваємось, цих людей притягнули до відповідальності», – пояснив у ході обговорення юрист Харківської правозахисної групи, співавтор подання Владислав Должко.
Водночас експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання Максим Ревякін зазначив, що до подання увійшло 52 справи. З них 45 справ в Київській області, чотири справи по Харківській області, дві справи по Сумській області та одна по Чернігівській області. Справи, за словами експерта, охоплюють розстріли зі стрілецької зброї або з крупнокаліберної зброї, з техніки.
«Вони, як правило, не мають якоїсь чіткої мети, яку можна усвідомити. Проте є певна диференціація – можна ці обстріли диференціювати на ті, які були вчинені як позасудові страти, тобто з попереднім викраденням особи або кількох осіб та вже в певних місцях несвободи чинили розстріли. Та розстріли, які безпосередньо вчинялися на вулицях міст, коли особи виходили у справах, щоб знайти продукти харчування, продукти першої потреби, ліки, коли їхали на велосипеді, тотальні розстріли цивільних автомобілів із пов’язками «діти», із білими пов’язками, як цього вимагала сама окупаційна влада. Тобто вони були хаотичними та, скоріш за все, в них був наказ стріляти», – додав Максим Ревякін.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini