24 Липня, 2023, 18:28

Підтримка з боку партнерів та робота над запрошенням України в НАТО – необхідні кроки після Вільнюського саміту

Після саміту НАТО у Вільнюсі, одним із пріоритетних завдань є робота із Вашингтоном, зі США, з Конгресом щодо бюджету на 2024 рік. І дуже важливо, «щоб бюджет якраз був сигналом того, що Україну не хочуть посадити за стіл перемовин, а сигналом того, що наші партнери будуть із нами».

На цьому під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Ганна Гопко, Голова правління ГО «АНТС».

«Наше завдання пришвидшити відновлення територіальної цілісності, попри аргументи шантажу, що росія здійснює, які страхи сіє. Також наше завдання пояснити, що не можна бути настільки сфокусованими лише на контрнаступі – це провальна стратегія. А насправді Захід має нарешті ухвалити політичне рішення щодо поразки російської федерації на території України, і весь комплекс заходів – від надання сучасних озброєнь, включно з ATACMS до жорсткіших санкцій, що також передбачає конфіскацію російських активів», – зазначила Ганна Гопко.

Водночас вона наголосила на тому, що зараз важливо втримати підтримку Заходу, позаяк «емпатія західних суспільств важлива для того, щоб були політичні рішення продовження підтримки України».

Крім того, Ганна Гопко зауважила, що важливо спланувати пріоритетні кроки для подальших дій і наголосила на необхідності скоординувати зусилля, аби підтримка України щодо запрошення в НАТО на саміті у Вашингтоні зростала.

«Тому ми хочемо, щоб і Міністерство закордонних справ, і Офіс Президента, люди відповідальні за зовнішню політику, за членство України в НАТО, в ЄС, також офіс віцепрем’єр-міністерки, ми злагоджено разом із тими представниками громадянського суспільства, які працюють ефективно на міжнародній арені, спланували. Щоб наша ціль, запрошення на саміті у Вашингтоні, вже не викликала ні в кого сумнівів. І двопартійна підтримка, і підтримка в тих країнах, які на цьому саміті не були, на користь України також зростала», – додала вона.

Водночас Альона Гетьманчук, Директорка Центру «Нова Європа», наголосила, що позиція України у Вашингтоні має бути чіткою – запрошення та початок вступного процесу.

«Слідом за запрошенням має йти власне вже і безпосередньо вступний процес. Ми на це сподіваємося. Я думаю, що наша позиція на Вашингтон має бути саме така. Незалежно від того, якою буде ситуація на полі бою, незалежно від того, якою буде загалом ситуація – ми маємо запрошення, політичне, не політичне, можливо формальне, і початок вступного процесу. Це має бути наша позиція», – додала вона.

Крім того, Дарʼя Каленюк, виконавча директорка Центру Протидії Корупції висловила переконання, що вступ України в НАТО має стати національною ідеєю, навколо якої будуть об’єднані всі необхідні ресурси.

«В Україні війна завершиться, коли ми станемо членом НАТО. Тобто вона завершиться остаточно, і ми її не зможемо передати  наступним поколінням. Як на мене, це має бути наша національна ідея. Національна ідея вступу України в НАТО, і тут треба об’єднувати всі ресурси, адвокаційні, неадвокаційні, кампейнерські», – переконана вона.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini