16 Жовтня, 2024, 15:50

Підтримка постраждалих від сексуального насильства під час війни: Україна залучає досвід Конго

Досвід Демократичної Республіки Конго в налагодженні системи соціальної підтримки та реінтеграції постраждалих від сексуального насильства є важливим для України в контексті повномасштабної агресії рф. 

Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна.

«Досвід Конго, 30-річної війни і 30-річного налагодження системи підтримки постраждалих є релевантним для України. Українські реалії дещо відрізняються, коли йдеться про повномасштабне вторгнення. Але для нас основний акцент – підтримка постраждалих. І ця система соціальної роботи, яка налагоджена саме в Конго, і не тільки соціальної підтримки, а саме соціальної реінтеграції в подальшому в суспільство цих постраждалих, вона якраз дозволяє забезпечити повний цикл підтримки постраждалих», – зазначив Василь Луцик, Голова Національної соціальної сервісної служби України.

Зокрема детальніше дізнатися  про підходи та практики  роботи з постраждалими від СНПК представники українського державного та недержавного секторів змогли під час перебування  української делегації в лікарні та фонді Панзі в Демократичній Республіці Конго у вересні цього року.

Відтак, вдалося ознайомитися і з необхідними матеріалами, які будуть корисними при роботі з постраждалими від СНПК в Україні.

«Ми побачили і навчальні курси для соціальних працівників, які можуть бути, ми побачили чек-листи та інші матеріали, які ми можемо використовувати в роботі нашими соціальними працівниками. Тому для нас основне завдання тепер буде в тому, щоб наголосити всім соціальним працівникам, які працюють на першій ланці і безпосередньо можуть контактувати з постраждалими від СНПК, аби вони мали ті знання, які дозволять їм ідентифікувати постраждалих від СНПК та надати ті соціальні послуги, які станом на сьогодні держава може надати. Йдеться як і про залучення Центрів життєстійкості, так і про інші соціальні послуги, які є в громаді», – додав Василь Луцик. 

Своєю чергою Вероніка Плотнікова,  Керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Офісу генерального прокурора України, акцентувала на важливій моделі взаємодії, яку варто також використовувати в Україні.

«Візит в Демократичну Республіку Конго показав, як важливо справлятися та бути обличчям до потерпілих під час широкого конфлікту, під час того, як кожен місяць число потерпілих збільшується. І при цьому ви обмежені в ресурсах. І що важливо надзвичайно важливо навіть не ресурси для потерпілих, а ставлення та зміна до процедур. Взаємодія, яка була показана між правоохоронцями, взаємодія всередині госпіталю Панзі, ставлення до потерпілих і залученість потерпілих до самих процесів, я думаю, це та модель, яку ми маємо наслідувати та побачити для себе», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini