Під ворожим обстрілом і з окупації: неймовірні історії Державного Прапора України
В Медіацентрі Україна – Укрінформ Сергій Позняк, військовослужбовець Північного об’єднання НГУ, учасник операції зі встановлення Державного прапора України на найвищій точці м.Святогірська (Донецька обл.), за яке точилися запеклі бої та Сергій Павлюк, головний режисер Херсонського обласного театру, один з организаторів масових мітингів у Херсоні у березні 2022 року, розповіли свої історії державних стягів.
«Прапор – це символ нашої держави, нашої нації, нашої боротьби. Операція підняття прапору над Святогірськом – це успіх моїх командирів, коли ти працюєш під командуванням таких людей, як підполковник Удовченко та Макс Мустанг, то вся твоя служба – це ряд успішних виходів та операцій. У цьому формується бойовий дух, який вимагає певного символізму. А що може бути кращим символом, ніж підняти рідний прапор над пам’ятником комуністичного революціонера», – заявив військовослужбовець НГУ.
Він додав, що тоді НГУ взяли під вогневий контроль лівобережжя Святогірська, а Сили оборони розпочали контрнаступ.
«Це було напередодні 2 серпня – свято російського «вдв», так званих десантників, ми підняли наш прапор, щоб показати їм, де насправді місце їхньої «спецури», – розповів Сергій Позняк.
Всі 4 добровольці – гвардійці та прикордонники, які піднімали прапор, завдяки підтримці снайперів, підійшли до пам’ятника: «За допомогою дрона перекинули мотузку через пам’ятник і закріпили прапор, звісно, викликали ворожий вогонь на себе, але всі живі. Це було так класно! Цей прапор всім показав, що це Україна, що нацгвардійці – круті вояки!».
Сергій Позняк додав, що це акція, в тому числі і по деморалізації ворога – коли безстрашні українці виходять на висоту, по якій стріляє ворог, і ставить свій стяг.
Сергій Павлюк – головний режисер Херсонського обласного театру, один з організаторів масових мітингів у Херсоні у березні 2022 розповів, що минулого року на День Незалежності по всій Україні встановили величезні прапори України. У Херсоні такий флагшток впав – і зараз це єдине місто, обласний центр – захоплений росіянами.
«На початку березня окупанти зайшли в наше місто. Але весь Херсон був у наших прапорах. В березні я був біля алеї Героїв Небесної Сотні і побачив, що наш прапор росіяни скинули і він лежить у калюжі. В мене з’явилась думка – його треба повернути назад. Коли я підняв прапор, то почув за спиною свист – на мене цілився російський солдат і вимагав, щоб я пішов звідти. Я попросив забрати прапор з собою, забрав і поклявся – поверну його на місце після деокупації. Під цим прапором і ще під сотнею прапорів України ми, херсонці, вийшли на мітинг в окупованому місті.
Коли довелося виїжджати з міста, думки лишати прапор – не було. росіяни випадково не перевірили мої речі, де і лежав цей стяг.», – розповів відомий херсонець.
Сьогодні Україна святкує День Державного Прапора – державний прапор був затверджений в 1992 році. Синій колір символізує небо, а жовтий – пшеницю.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini