Переслідування українських адвокатів в окупованому Криму: які кроки для їх захисту варто робити державі вже сьогодні
В умовах окупації українського Криму фактично все населення, зокрема й адвокати, є заручниками окупантів. Однак задля протидії переслідуванням українських адвокатів державі вже сьогодні варто реалізувати низку важливих кроків.
На цьому під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила експертка Коаліції «Україна. П’ята ранку», партнерка АО AZONES Дар’я Свиридова.
Вона, зокрема, зазначила, що держава вже зараз могла б запроваджувати державні санкції або сприяти запровадженню міжнародних санкцій щодо осіб, які причетні до переслідувань і втручань в професійну діяльність українських адвокатів у Криму.
Також, додала експертка, Національна асоціація адвокатів вже зараз мала б системно фіксувати та моніторити факти щодо переслідувань та надавати їм оцінку. Крім того, переконана Дар’я Свиридова, варто розробити процедури притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів, які порушують права своїх клієнтів і українських громадян в окупації. Вона додала, що також необхідно визначити, сформулювати й оприлюднити позицію щодо адвокатів, які працюють в окупації.
На думку Дар’ї Свиридової, Україна могла б іще звернутися до спецдоповідача ООН з питань незалежності суддів та адвокатів і запросити до України, аби в нього була можливість подивитися на ситуацію з переслідуванням адвокатів в умовах окупації.
Експертка також зазначила, що питання переслідування адвокатів варто також піднімати на майданчиках ПАРЄ, де наразі діє Комітет захисту прав адвокатів, які прямо зараз розробляють Конвенцію захисту прав адвокатів країн-учасниць Ради Європи.
«Нам видається, що аспект особливих загроз роботи адвокатів в умовах збройних конфліктів має так само бути врахований в напрацюванні такого важливого документу на рівні Ради Європи», – додала Дар’я Свиридова.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini