Опинилися на війні через гроші: історії завербованих росією найманців
У пошуках високооплачуваної роботи, яка забезпечить кращий рівень життя, громадяни з країн з низьким рівнем піддаються впливу росії та опиняються на війні в Україні. Така тенденція прослідковується в розповідях найманців з країн Глобального Півдня, які наразі перебувають в українському полоні.
Про те, як громадяни інших країн, зокрема Непалу, Куби, Сьєрра-Леоне, Сомалі, опинилися на війні проти України в складі армії рф, вони самі розповіли під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
20-річний Аділ їхав до росії з мрією
«Я приїхав до росії з мрією – я хотів покращити життя своєї родини, я хотів отримати нормальну роботу. Але в армії росії мені сказали, що я зможу здійснити свою мрію набагато швидше, що я зможу перевезти родину до росії, заробити гарно грошей. Я не знав, що опинюся на передовій. Якби в мене було більше знання мови, то я б, напевно, не опинився на передовій, тому що я не знав, що повинен там опинитись».
Даріо з Куби став частиною російської армії, тому що потребував грошей для своєї сімʼї
Бувши ще вдома, на Кубі, у в мережі Фейсбук він побачив оголошення про роботу – про те, що потрібна людина на будівництво.
«Я заповнив форму і приїхав. Але я ніколи не думав, що я приїхав на війну. Я ніколи не збирався їхати на війну. І коли я прибув у Москву, мене вже відправили на війну».
32-річний Бікаш з Непалу потрапив на війну, побачивши відео в ТікТок
«Я опинився в росії через гроші, потрапив в рф через туристичну візу», – каже найманець.
За словами чоловіка, ще перебуваючи в Непалі він натрапив в ТікТок на відео з російськими військовими. Після цього він із ними сконтактував щодо роботи. В розмові йому сказали, що на передову його не відправлять – працюватиме в польовому госпіталі, або ж займатиметься постачанням чи логістикою.
Річард зі Сьєрра-Леоне хотів підтримати свою сімʼю та сім’ю брата
До того як потрапити на війну в складі військ рф, в своїй країні чоловік працював наглядачем за маєтком. Утім через бажання підтримати власну сімʼю та сімʼю молодшого брата, який помер відправився на роботу в росію.
Утім, прибувши за туристичною візою в рф, та контактуючи з росіянами щодо пошуку роботи, чоловіка відправили на війну.
Полонені найманці, розповідаючи свої історії та опираючись на власний досвід, закликають співгромадян не вступати до російської армії, бо це не призведе до здійснення їхніх мрій.
Водночас представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко пояснює, що ці люди є прикладом класичного найманства, адже людям, які не мають жодного стосунку до збройного конфлікту в Україні, громадянам інших країн, людям з дуже низьким рівнем доходу, які готові на будь-які авантюри, пропонують дуже хороші гроші.
«Наприклад, для того, щоб у Сомалі добре жити, там достатньо 200 доларів на місяць – це хороший рівень життя. І коли росіяни пропонують таким людям 2000 доларів на місяць і кажуть, що насправді вони будуть використані як охоронці, чи на третій лінії на фронті, то спокуса в них дуже велика. І ці люди готові піти за гроші на все», – пояснив представник координаційного штабу.
Він пояснює, що життя цих людей для росіян дуже дешеве.
«Насправді термін життя такого піхотинця на передньому краї складає не дні, а години. Тому життя цих людей для росіян дуже дешеве. І не всі з них взагалі отримують хоч щось, з того, що їм обіцяли, тому що більшість з них або загине, або їх просто обведуть круг пальця», – додав Петро Яценко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini