16 Квітня, 2024, 18:01

Новий інформаційний інцидент фактично кожних два дні: дослідники показали, як росія використовувала тему корупції в інформаційних операціях проти України

В інформаційних атаках, які рф спрямовує проти України, ворог активно використовує тему корупції. Так, проаналізувавши понад 130 000 інформаційних повідомлень у другому півріччі 2023-го року, дослідники виявили 86 загрозливих інформаційних інцидентів. 

Такі дані під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ оприлюднив Федір Кудрін, аналітик компанії Osavul, яка за допомогою штучного інтелекту аналізує інфопростір.

В ході дослідження також було виявлено 418 джерел, що були задіяні в інформаційних атаках раніше; 462 джерела, що афілійовані з росією; 223 джерел-ботів.

Як зазначив Федір Кудрін, в межах дослідження було виявлено 8 основних тактик, що були використані в інформаційних інцидентах. Це, зокрема, використання джерел, які видають себе за українські; скоординоване поширення ідентичних або подібних постів та коментарів у соцмережах; поширення фейків про випадки корупції в Україні; культивування теорій змови; перекручування початкової інформації та надання їй іншого контексту та змісту ; використання маніпулятивних та узагальнених формулювань; посилання на заяви третіх осіб для надання твердженням авторитетності; подача фактів боротьби з корупцією як фактів її високого рівня.

Базуючись на інформаційних інцидентах дослідники виділили також 7 основних наративів, які, зокрема,  містять в собі загрозливі тактики та афіліацію з меседжами від офіційних джерел рф.

Водночас Директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України Ганна Красноступ наголосила, що попри фейки та наративи, які поширює російська федерація є чітке усвідомлення того, що антикорупційна реформа – незворотна. Вона підкреслила також, що росія не зможе стати на заваді висвітленню випадків притягнення до відповідальності винних у корупційних діяннях.


«Попри фейки та наративи, які поширює російська федерація, ми усвідомлюємо, що антикорупційна реформа – незворотна, це, по-перше. Просвітницька робота – у молоді нашої сьогодні дійсно нульова толерантність до корупції. Ми маємо просвітницькі заходи спільно робити, ми вже їх робимо і не будемо зупинятися. Превентивні механізми – сьогодні кожен може поінформувати про корупцію, є ці механізми, і ми їх популяризуємо. І від себе, від Міністерства культури та інформаційної політики скажу, що ми не будемо зупинятися, і кожні випадки притягнення до юридичної відповідальності винних у здійсненні корупційних діянь ми будемо висвітлювати, нас росіяни не зупинять», – наголосила вона. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini