22 Листопада, 2024, 18:09

Наріман Джелял: У Туреччині є потреба говорити взагалі, чому українці чинять спротив

У межах щорічної «конференції «Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе», медіапартнером якого був Медіацентр Україна відбулося  публічне інтервʼю  зі звільненим з російського полону кримськотатарським політиком,  заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2013 року) Наріманом Джелялом.

Розмова, з-поміж іншого, стосувалася закордонної поїздки Джеляла з метою адвокації України, отримання інформації у полоні, діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та питання автономії Криму. 

За словами Нарімана Джеляла, його закордонна поїздка після звільнення з полону передусім стосувалася питання звільнення військовополонених, політв’язнів і цивільних в’язнів. Крім того, як відзначив він, при цьому важливо брати до уваги контекст певної країни. 

“У Туреччині є потреба говорити взагалі чому українці чинять спротив. Вони іноді не розуміють. Пересічний громадянин Туреччини може не розуміти, чого Україна воює, чи закінчилася у нас війна”, – сказав він. 

За його словами, це стосується і питань медіа. 

“Говорити про цензуру в Туреччині, наприклад, буде дуже дивно. Ви одразу відчуєте, що в нас в країні вже набагато вільніше, краще. Коли порівнюєш Туреччину і Росію, то розумієш, що в Туреччині набагато вільніше почувають себе як громадяни, так і політичні діячі, журналісти. Все відносно. Ти приїжджаєш і спочатку орієнтуєшся на місцевості, орієнтуєшся з ким і про що ти будеш говорити”, – додав Наріман Джелял. 

Нагадаємо, що щорічна конференція “Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе”, проходила в Києві 14-16 листопада. В ході заходу провідні журналісти, редактори, медіаменеджери, комунікаційники і представники бізнесу говорили про виклики та тенденції у медіапросторі України і за кордоном. 

Серед тем цьогорічних “Медіаднів” – цензура та самоцензура під час війни, роль медіа у медіації та реінтеграції суспільства, підходи для зменшення медіатравматизації, роль соцмереж та месенджерів, висвітлення війни у світі місінформації та дезінформації та інші.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini