Найчастіше українці ухиляються від призову під приводом догляду за особами з інвалідністю
Можливість отримати відстрочку громадянам, які начебто здійснюють догляд за особами з інвалідністю, є одним із найпоширеніших варіантів зловживань. Так, згідно зі статистичними даними, кількість осіб, які отримали інвалідність після повномасштабного вторгнення, зросла в рази порівняно з середньою кількістю, яка була в довоєнний період.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Федір Веніславський, народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
«На превеликий жаль, можливість отримати відстрочку від призову особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю була і залишається одним із найбільш поширених варіантів для зловживань. Як свідчать статистичні дані, які нам надавала міністерка соціальної політики, кількість осіб з інвалідністю, які отримали цю інвалідність після повномасштабного вторгнення, зросла в рази порівняно з середньою кількістю, яку Україна отримувала у довоєнний період», – зазначив він.
Це одне з системних питань мобілізаційного, яке вже завтра буде розглядатися комітетом. Воно, зауважив народний депутат, чутливе та дуже важливе, позаяк з одного боку варто максимально повно врахувати права громадян України і захист осіб з інвалідністю та інших малозахищених верств населення, а з іншого боку – дотриматися балансу між інтересами національної безпеки, необхідністю вирішити питання демобілізації чи звільнення з військової служби тих захисників, які воюють вже два роки.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini