11 Грудня, 2024, 17:38

На сьогодні в Україні тільки 10% пацієнтів після інсульту скеровують на реабілітацію – представниця БФ «Пацієнти України»

Однією з проблем в реабілітації на сьогодні є питання маршрутизації. Так, в Україні наразі лише 10% пацієнтів після інсульту отримують скерування на реабілітаційну допомогу, в той час, як в інших країнах це показник становить понад 60%. Тому важливо формувати маршрути пацієнтів з травмами та захворюваннями з чіткими критеріями, які передбачають реабілітацію.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна наголосила Анастасія Бойчук, стратегічна лідерка напряму Реабілітація травм війни БФ «Пацієнти України».

«Якщо казати про явні проблеми в реабілітації, то це проблеми маршрутизації. Бо ми бачимо, що тільки 10% пацієнтів після інсульту отримують скерування на реабілітаційну допомогу. Водночас в розвинених країнах цей показник не нижче 66%. Тобто ми бачимо, що фахівці, які займалися лікуванням людини, не здійснюють скерування на реабілітацію, вони не розуміють, коли звернутися до фахівців з реабілітації», – зазначила Анастасія Бойчук. 

Тому, наголосила вона, важливо формувати маршрути пацієнтів  з певними травмами або з певними захворюваннями з чіткими критеріями, на основі яких людину потрібно скеровувати на реабілітацію.  Водночас створювати протоколи й адаптувати клінічні настанови для реабілітації відповідних травм і відповідних станів. 

За її словами, цей процес вже почався, зокрема наразі на фінальних етапах перебувають клінічні настанови по інсульту, ампутаціях, переломах, по ураженню спинного мозку та ДЦП.

«Однак, це тільки початок шляху, після цього можна буде робити маршрути та стандарти», – додала Анастасія Бойчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini