На Харківщині запрацювала “гаряча лінія” з евакуації цивільних із зони бойових дій і прифронтових територій
В понеділок, 11 грудня Олег Іванов, керівник відділу евакуації Благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр», Ірина Саніна – очільниця відділу по роботі з ВПО Благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» та Сергій Мирошниченко, представник Благодійного фонду “Єдність та сила” розповіли про результати першого місяця роботи “гарячої лінії” з евакуації людей з прифронтових територій, а також роботи благодійного сектору щодо примусової евакуації.
Олег Іванов зазначив, що минулого місяця було проведено примусову евакуацію родин з дітьми з десяти населених пунктів Куп’янського району. На номер “гарячої лінії” надійшло близько 700 дзвінків з проханнями про допомогу в евакуації та отриманні гуманітарної допомоги.
“Благодійний сектор впродовж двох тижнів також брав участь в евакуації – це 11 організацій. «Координаційний гуманітарний центр» допомагав паливом, ремонтом транспорту, також ми координували дії благодійного сектору з Національною поліцією, районною та обласною військово-цивільними адміністраціями. За цей час волонтерам вдалось вивезти з зони бойових дій 125 дітей”.
Також спікер розповів про проблеми, з якими волонтери зустрілися під час проведення евакуації: відсутністю зв’язку і нормальної логістики через постійні обстріли з боку окупаційних військ, а також велика кількість евакуйованих дітей.
“Ця евакуація була найбільшою за кількістю вивезених неповнолітніх. Ми втратили багато ресурсу і часу, поки умовляли кожну родину поїхати з нами”, – зазначив керівник відділу евакуації Благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр».
Волонтери працювали у співпраці з правоохоронцями. Поліція розмовляла з сім’ями – якщо ті були не готові виїхати, вони залишали заявку на “гарячій лінії” з евакуації, вказавши зручний для них день. Вивозили їх екіпажі волонтерів.
“Ця евакуація продемонструвала, що нам потрібно проводити інформаційну кампанію, щоб люди знали, куди можна зателефонувати і яким чином з нашою допомогою можна виїхати із зони бойових дій. Ми в свою чергу розробляємо нові протоколи евакуації та інформування населення спільно з представниками влади громад – через теле- та радіоканали, листівки, через родичів”.
Також Олег Іванов підкреслив, що на даний момент майже відсутня евакуація з Вовчанського району, в той час як Куп’янський район зараз достатньо активний: люди покидають Ківшарівку, Куп’янськ Вузловий, Курилівку. Дворічна – найнебезпечніше місто для процесу евакуації. Темп евакуації – 10-15 людей за день.
Очільниця відділу по роботі з ВПО Благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Ірина Саніна розповіла про основні етапи евакуації осіб: переміщення до транзитного пункту, надання медичної та психологічної допомоги, адміністративних послуг, розселення по гуртожитках із забезпеченням продуктовими наборами, речами, засобами гігієни.
“В гуртожитку вони можуть знаходитися стільки, скільки їм потрібно. В наявності ще приблизно 200 місць. В резерві ще близько пʼять тисяч місць”, – зазначила пані Ірина.
Сергій Мирошниченко розповів, що під час кожного виїзда на евакуацію представники Благодійного фонду “Єдність та сила” мають засоби захисту та тактичні аптечки на кожного члена екіпажу та для осіб, яких вони евакуйовують, а також, в разі необхідності, можуть надати домедичну допомогу.
Залишити заявку на евакуацію просто: потрібно зателефонувати за номером 0800-33-92-91. За цим же номером можна отримати консультацію стосовно виїзду із зони бойових дій.
Отримані заявки представники БО «Координаційний гуманітарний центр» передають організаціям-партнеркам, які, в свою чергу, їх виконують.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini