Множинне громадянство: у Світовому Конгресі Українців вказали на важливі принципи, яких слід дотримуватися в розгляді цього питання
Множинне громадянство є одним з інструментів, який може розширити можливості українців, які сьогодні перебувають за кордоном, щодо їх повноцінної участі у політичному, економічному, громадському житті України, а також їхньому залученні до відбудови. Однак у розгляді законодавчої бази для множинного громадянства важливо дотримуватися низки принципів.
На цьому в ході обговорення в Медіацентрі Україна наголосив Павло Ґрод, Президент Світового Конгресу Українців.
«Критично важливо сьогодні, щоб ми думали про повернення тих мільйонів українців, які виїхали з України, і як їх можна не загубити і включити в українське життя. Це є як соціальне, так і безпекова питання для України сьогодні. Тому ми дуже задоволені, що Президент Зеленський прийняв рішення підтримувати наш багаторічний заклик щодо створення програми множинного громадянства, законодавчу базу для множинного громадянства. Перше, чому це потрібно, бо сьогодні є знову мільйони українців за кордоном, і ми не хочемо, щоб вони вибирали або одне громадянство, або друге. Бо ці мільйони, які живуть у Франції, Німеччині, США, якщо вони будуть вибирати, то, на превеликий жаль, вони можуть загубити українське громадянство і тоді загублять їхню можливість до повернення. І це є для нас сьогодні критично важливо – і з безпекової причини, і до відбудови їх потрібно долучити», – пояснив він.
Одним з принципових аспектів в питанні множинного громадянства, за словами Павла Ґрода, є питання одного класу громадян.
«Щоб повністю долучитися до політичного, економічного та громадського життя в Україні, важливо, щоб був один клас громадянина. Щоб могли балотуватися до Верховної Ради, щоб могли стати міністрами, головами департаментів чи навіть директорами шкіл і для цього їм потрібно подвійне громадянство, щоб вони могли допомогти у відбудові України.
Він зауважив, що важливо до розгляду всіх питань, повʼязаних з українцями за кордоном важливо, долучати зокрема і представників Світового Конгресу Українців.
«Також дуже принципово ставимося, що нічого про діаспору, про закордонних українців без долучення Світового Конгресу Українців до цієї дискусії. Ми маємо спільно напрацьовувати ці тези, і щоб були враховані наші думки», – додав Павло Ґрод.
Крім того, Президент Світового Конгресу Українців наголосив на важливих запобіжниках у законодавстві щодо множинного громадянства.
Принципово, аби були важливі запобіжники в законодавстві, щоб передусім ми не допускали країн, які є противниками України. І друге, потрібно, аби ті люди, які подаються на подвійне громадянство, складали іспити. Як і в багатьох країнах, це іспити на знання мови, українознавства. Важливо, щоб це було, це частина цих запобіжних процесів», – пояснив він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini