
Мілітаризація освіти на ТОТ: лише протягом минулого навчального року кількість кадетських класів у Криму зросла більш як на чверть
Одним з патернів, які прослідковуються, зокрема в політиці окупантів щодо українських дітей на ТОТ – мілітаризація освіти та мілітаризація формальної освіти. Один з таких компонентів – діяльність кадетських класів, які відкриваються на всіх окупованих територіях. Зокрема в тимчасово окупованому Криму діє 260 таких класів, лише протягом минулого року їхня кількість зросла більш як на чверть.
Про це під час презентації в Медіацентрі Україна повідомила Марія Суляліна, голова ЦГП «Альменда».
«Станом на сьогодні в Криму вже діє 260 кадетських класів. Якщо порівнювати з даними, які були на кінець минулого навчального року, тобто на травень, то в нас вже приріст кадетських класів плюс 63 класи. Це за першу половину навчального року в Криму. І якщо ми дивимося на заяви так званої міністерки освіти Криму, то вона відзначає важливість відкриття кадетських класів, і ми думаємо, що будемо спостерігати посилення та відкриття кадетських класів», – зазначила вона.
За словами Марії Суляліної, небезпека кадетських класів у тому, що дітей з малечку, з першого класу, готують до військової справи.
«Їм будують лише одну траєкторію, ким вони мають стати, бо вони мають стати або військовими, або частиною силових структур рф. І це українські діти, яким росія будує саме таке майбутнє», – пояснила експертка.
Цей патерн, зауважила Марія Суляліна, продовжується. І, ймовірно, у 2025 році лише буде посилюватися.
«На жаль, у 2025 році ми розуміємо, що буде лише посилення. Тому що 2025 рік в рф оголошений роком «защітніка отєчества», і в рамках цього року запланована ціла низка заходів на посилення мілітаризації, і ми вже фіксуємо кадетські класи на територіях, які окуповані з 2022 року, зокрема Херсонській та Запорізькій», – додала вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini