Микола Лукашук розповів, як Дніпропетровщина вирішує проблему з водопостачанням
Ситуація з водопостачанням в деяких районах Дніпропетровщини після катастрофи на Каховській ГЕС наразі складна. Так, у Криворізькому районі ситуація більш стабільна, а в Нікопольському, навпаки, – складніша.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради, заступник керівника ради оборони Дніпропетровської області.
Він зокрема зауважив, що за дорученням Президента на Дніпропетровську область було виділено майже 159,7 млн гривень на обласну військову адміністрацію для забезпечення людей водою. І зараз різними видами транспорту завозиться вода як в Нікопольський, так і в Криворізький район.
«Але, якщо порівняти, то в Нікопольському районі ситуація більш складна», – зазначив він. Якщо казати безпосередньо по громадах, це три великі громади в Нікопольському районі – це Нікополь, це Марганець, це Покров. То там організовані 20-30 точок у кожному місті, де відбувається видача питної води. А також відбувається щоденний підвіз, в тому числі залізничним транспортом і питної, і технічної води. Для того, щоб люди були з водою», – пояснив Микола Лукашук.
Крім того, голова Дніпропетровської обласної ради наголосив, що за дорученням Президента, на Агентство з відновлення було виділено майже 1,5 млрд гривень для того, щоб побудувати два нових водопроводи, аби надалі забезпечити необхідне функціонування водозабезпечення.
«Чому два нових? Тому що один фактично буде забезпечувати Нікопольський район, а другий буде забезпечувати промисловість і водопостачання Криворізького району і міста Кривий Ріг. З Каховського водосховища була запитка водою, і ця вода йшла на Кривий Ріг, і вона фактично забезпечувала 70% водоспоживання у Криворізькому районі та в місті Кривий Ріг. Якщо ми кажемо про Кривий Ріг, то також поруч є ще одне водосховище, це водосховище Карачуни, але воно на сьогодні може забезпечувати водою тільки 30% міста», – зауважив він.
Микола Лукашук наголосив, що зараз і Уряд, і обласна військова адміністрація – всі працюють над тим, щоб максимально швидко реалізувати інфраструктурні проєкти для того, щоб побудувати новий водозабір і нову систему водопостачання.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini