11 Серпня, 2023, 15:03

Ми чекали рік, щоб побудували Національне військове меморіальне кладовище для поховання полеглих Героїв

Довідково: На облаштування кладовища виділили гроші з кошторису 2023 року. Перші поховання мали розпочатися вже цієї осені.

Питання створення Національного військового меморіального кладовища для поховання полеглих Героїв актуалізувалося рік тому. Заради цього організовували робочі групи, виділяли кошти і точилися дискусії. Зрештою вдалося досягнути компромісу між родичами загиблих, владою та громадськістю щодо виділення ділянки у Биківні, що у Деснянському районі столиці, для будівництва кладовища. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Наталя Зарицька, голова ГО «Жінки зі сталі». 

“З 27 років, мій син захищав Україну 7, до своєї загибелі у Маріуполі. Мій син досі не похований. Я була впевнена, що наша держава віддячить своїм Героям. 23 березня Олександр Ткаченко і Юлія Лапутіна проанонсували створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні”, – сказала під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Віра Литвиненко, голова асоціації родин загиблих захисників України «Серце нАЗОВні».

“20 квітня поточного року Київрада виділила земельну ділянку для створення Національного військового меморіального кладовища. Однак з початку серпня цього року питання будівництва кладовища зупинилося”, – сказала Наталя Зарицька, голова ГО «Жінки зі сталі». 

2 серпня на зустрічі з Міністерством ветеранів та т.в.о. Міністра культури родинам загиблих Героїв запропонували іншу локацію для Національного військового кладовища. Йдеться про ділянку у с. Гатне, що за межами Києва. Торік, при розгляді кількох варіантів, цю пропозицію відхилили, а ділянку визнали проблемною. Окрім цього, сім’ї полеглих протягом усього часу обговорень наполягали на будівництві кладовища саме у межах столиці. Про це повідомила під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ Віра Литвиненко, голова асоціації родин загиблих захисників України «Серце нАЗОВні».

“Тиждень тому ми дізналися, що Бикивня – це надто престижно для наших синів. Що ми маємо на сьогодні? Нічого. Будівництво не почалося, закон не підписаний Президентом. Нам плюнули в обличчя. Нам запропонували знову ходити по колу, чекати поки розробляється новий законопроєкт, підпише Президент і проведуть дослідження. Ми все це вже чули”. 

“Для нас це означає повторне проходження цього принизливого шляху примусу уповноважених осіб робити свою роботу та забезпечити облаштування місця, де загиблі Герої віднайдуть вічний спочинок”, – наголосила під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ Наталя Зарицька, голова ГО «Жінки зі сталі». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini