Лише 17% громадських організацій зуміли отримати міжнародну фінансову підтримку з початку великої війни – результати дослідження
Серед опитаних респондентів усього 17% повідомили про те, що зуміли отримати міжнародну фінансову підтримку з початку великої війни. Решта – відповіли негативно, а основною причиною назвали відсутність проєктного менеджера та ресурсів або ж мали велике навантаження, наприклад, у напрямку гуманітарної допомоги. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна зазначила Ольга Войтович, менеджерка проєкту “Фенікс” Фонду Східна Європа.
“Джерела фінансування громадських організацій є нестабільними і організації не мають достатньо ресурсів для утримання штату. Більшість ГО зазначили, що на постійній основі заробітну плату отримує зазвичай лише бухгалтер, а інші співробітники ситуативно. Звідси й відповідно плинність кадрів у громадському секторі. Ще одна з проблем є брак спеціалістів та нестача знань у фандрейзингу”, – повідомила під час брифінгу у Медіацентрі Україна Ольга Войтович, менеджерка проєкту “Фенікс” Фонду Східна Європа.
80% респондентів не мають фандрейзерів, а 83% мають брак спеціалістів із закупівель. У Фонді Східна Європа зазначили, що це є ключовим у питаннях фінансової звітності та аудиту. Окрім цього, серед внутрішніх проблем громадських організацій у Фонді Східна Європа, назвали емоційне вигорання. 26% опитаних респондентів повідомили про те, що страждають емоційним вигоранням. Левова частка – це ГО, які працювали ще до початку великої війни. Водночас, абсолютна більшість громадських організацій та благодійних фондів готові братися за відбудову України.
“Для участі у відбудові України респондентам найбільше не вистачає фінансування – це очевидно. А фактор закінчення війни – не на першому місці. Тобто ГО не чекають на завершення війни, вони вже беруть активну участь у відбудові України”, – повідомила Ольга Войтович, менеджерка проєкту “Фенікс” Фонду Східна Європа.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini