Ліквідація МСЕК: хто та як буде надалі визначати статус особи з інвалідністю
Замість МСЕК (системи медико-соціальних експертних комісій), ліквідація якої передбачена відповідним законопроєктом, проголосованим в першому читанні, будуть створюватися відповідні ситуативні комісії.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Федір Веніславський, народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
«На сьогодні і філософія буде змінена повністю. Тобто будуть створюватися ситуативні відповідні комісії, які будуть визначати статус особи з інвалідністю. Це не буде постійно діючий орган. Будуть входити і практикуючі лікарі, і представники інших громадських формувань для того, щоб мінімізувати будь-які зловживання», – зазначив він.
Федір Веніславський також зауважив, що передбачена подальша цифровізація процесу надання особам статусу щодо інвалідності. Це, пояснив політик, дозволить мінімізувати особистий контакт особи, яка відповідний статус отримує, з особою, яка його надає.
«При чому акцентували ті, хто презентував цей законопроєкт, ми переходимо в цифровізацію для того, аби мінімізувати особистий контакт людини, яка потребує певного статусу, з тими, хто такий статус надає. Тому я дійсно думаю, що це достатньо непоганий приклад реформування застарілої системи, яка була дуже корумпованою», – додав він.
На думку Федора Веніславського, законопроєкт №12178, яким пропонують ліквідувати систему медико-соціальних експертних комісій, має достатньо гарні шанси бути ухваленим в другому читанні та в цілому.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini