Кримінальні справи проти кримських татар є сфабрикованими – Ольга Скрипник
Близько 80-86% політичних в’язнів, яких рф тримає за ґратами, – це кримські татари. Справи проти них сфабриковані за політичними мотивами.
На цьому під час брифінгу. Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Вона зауважила, що найчастішими та найпоширенішими є справи, де кримських татар переслідують, звинувачуючи у Хізб ут-Тахрір, діяльності організації, яка начебто заборонена в рф. Утім, за словами правозахисниці, це не має жодного відношення до їхньої реальної діяльності.
«І більшість політичних в’язнів, які зараз за ґратами, їх щонайменше 160, якраз більшість з них 80-86% – це кримські татари. І більшість переслідується за цією справою. Умовно ми її називаємо справою проти кримських мусульман, тому що якраз за релігійною ознакою. А виходить, що це за релігійною ознакою, бо в першу чергу мусульмани – це кримські татари. І власне тому і виходить, що вони є головною метою переслідування, використовуючи таку кримінальну практику за терористичними статтями. Але вироки то там справжні. І це – 12, 15, 18 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму», – пояснила Ольга Скрипник.
Водночас вона наголосила, що після сфабрикованих вироків проти кримських татар росія чинить депортацію, відправляючи їх у значно віддалені від Криму колонії.
«Щобільше, після вироків ще один злочин наступає – депортація, яка заборонена також Міжнародним гуманітарним правом. Етапують до колоній суворого режиму на території рф, і це дуже віддалені від Криму колонії. І це також робиться свідомо, для того, щоб не було жодних зв’язків з родиною, з адвокатами. І, на жаль, вже є трагічні перші випадки смертей наших громадян на території рф», – додала вона.
Крім того, Ольга Скрипник згадала й політичних в’язнів росії, які цього року померли в російських колоніях через ненадання медичної допомоги. Вона вважає, що такі дії рф – це ніщо інше як свідоме вбивство.
«Першим з відомих зі списку політичних в’язнів був Костянтин Ширінг, якого звинуватили у шпигунстві і він помер через ненадання медичної допомоги в колонії. А потім це Джеміль Гафаров. Навіть тижня не пройшло після смерті Костянтина, як загинув він, також через ненадання медичної допомоги. І причому було очевидно від початку, що в таких умовах він помре, він мав захворювання, які неможливо поєднати з перебуванням у місцях позбавлення волі. Всі медичні документи, всі підтвердження були надані. Тобто це – свідоме вбивство. І тому так загрозливо зараз те, що наших людей утримують на території рф».
Нагадаємо, що 18 травня Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар. Нинішні дії російських окупантів у Криму багато у чому повторюють етнічні чистки, які здійснював на півострові НКВС у 1944 році.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini