Комітет з питань прав людини рекомендував ВРУ прийняти в цілому законопроєкт щодо статусу постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного зі збройною агресією рф, та невідкладних проміжних репарацій
Комітет ВРУ з прав людини рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації проти України, та невідкладні проміжні репарації».
Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна результатів роботи проєкту «Вистоїмо разом!» повідомила Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики.
«Якраз вчора, під час проведення підсумкової конференції проєкту «Вистоїмо разом!», Комітет ВРУ з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні розглянув Закон України «Про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації проти України, та невідкладні проміжні репарації» і рекомендував цей законопроєкт прийняти в другому читанні та в цілому. Це дуже важлива робота, повʼязана безпосередньо з проєктом «Вистоїмо разом!» – зазначила Катерина Левченко.
Це один з результатів роботи проєкту і взаємодії як представників громадського сектору, так і представників виконавчої та законодавчої гілок влади. Вона наголосила на важливості ухвалення цього законопроєкту, зокрема в контексті надання проміжних репарацій для громадян, які постраждали від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом.
«Я дуже бажаю, аби Верховна Рада підтримала цей законопроєкт, тому що це питання і статусу, і проміжних репарацій. Тобто ми пішли далі, бо в самому проєкті безпосередньо ця тема не піднімалася, але тепер Глобальний фонд тих, хто пережив насильство, уряди, апарати, Офіс віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерство соціальної політики, Національна соціальна сервісна служба, Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини працюють над тим, щоб були надані проміжні репарації для такої групи постраждалих від збройної агресії рф, як постраждалі від СНПК», – наголосила Катерина Левченко.
Водночас вона додала, що вже станом на вівторок, 24 вересня, 409 громадян подали свої заяви та близько 250 вже отримали допомогу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini