Кількість загиблих на воді зросла на 20% у порівнянні з минулим роком – у ДСНС закликають дотримуватися правил безпеки
Нехтування елементарними правилами поведінки на воді, купання місцях, де це заборонено, наражають людей на значну небезпеку. Так, на сьогодні, від початку року, зафіксовано 640 випадків загибелі на воді.
Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
«Ми фіксуємо збільшення кількості загиблих людей на воді. І, якщо порівняти з минулим роком, то вона реально більша на 20%. На цей день, з початку року, у нас зафіксовано 640 загиблих, з них – 60 дітей», – зазначив Олександр Хорунжий.
Він зазначив, що сьогодні загалом по Україні обладнані та забезпечені відповідно до правил охорони життя людей на водних об’єктах 265 місць біля води, з них 211 мають у володіннях пляжі.
«Де ми радимо купатися людям – в першу чергу це місця, визначені місцевими органами влади. Зокрема такі пляжі мають бути обладнані рятувальними постами, для того, щоб вчасно надати допомогу. Це мають бути дотримання санітарно-гігієнічних вимог на пляжах, відповідно мають бути взяті проби води відповідними інстанціями. Це мають бути пляжі з рівномірним входимо у воду, для того, щоб не було різких перепадів. Повинно бути обстежене дно тощо. На таких пляжах можна купатися, перебуваючи під наглядом зокрема рятувальних постів», – пояснив Олександр Хорунжий.
Водночас пресофіцер ДСНС закликав людей не купатися в невідомих місцях та наголосив, що під час відвідування водойм забороняється:
– підпливати до маломірних, малих суден;
– запливати за межу купання в акваторії, позначену буями
– вилазити на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
– використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
– стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях з невизначеними глибиною та станом дна;
– розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння
– організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
– подавати фальшиві сигнали тривоги;
– залишати без нагляду малолітніх дітей;
– використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
– використовувати маломірні судна, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
«Фактично це основні правила, на яких ми акцентуємо і до яких ми просимо дослухатися громадян», – додав Олександр Хорунжий.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini