Історії боротьби національних меншин та корінних народів України проти російської агресії зібрано в Альманах спротиву
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті розробила Альманах спротиву, де зібрані історії про те, як національні меншини (спільноти) та корінні народи України протистоять російській агресії, відстоюють її право на незалежність та всіляко підтримують країну в непростий час кровопролитної війни, яку розв’язала росія.
Про це, зокрема, йшлося під час марафону в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Як зазначив голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, ідея зібрати такі свідчення та історії прийшла практично відразу після початку повномасштабного вторгнення, коли вже в перші тижні стало зрозуміло, що ворог, який сподівався на те, що Україна розійдеться по етнічних лініях, сильно прорахувався.
«Ми бачили дуже високі взірці жертовності національних спільнот, корінних народів України в захисті своєї Батьківщини. Це були дійсно високі взірці, високі приклади самопожертви, коли люди різних національностей давали відсіч ворогу», – зазначив голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.
Він додав, що приклади протистояння ворогу і захисту Батьківщини з боку національних меншин та корінних народів, які в жодний спосіб не відокремлюють себе від української політичної нації, примножуються щодня.
Своєю чергою, заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Лосовський зазначив, що Україна є однією з найбільш поліетнічних країн в Європі.
Так, згідно з даними останнього перепису населення, близько 20% населення в Україні складають національні меншини, за кількістю їх налічується близько 130. Водночас війна показала єдність всіх спільнот всередині країни.
«Ця ситуація продемонструвала, наскільки ми єдині. Всі національні меншини продемонстрували, що вони є повноцінними, повними, вони є українцями перш за все. Вони є представниками походження з різних національних спільнот, але вони є українцями. І багато з них продемонстрували себе як на військовому полі, в Збройних силах України, в Силах територіальної оборони. Але також вони себе продемонстрували в іншій роботі протидії російському агресору – це і гуманітарна робота, це й волонтерська робота, інформаційна робота, це і робота медиків наших. Всі національні меншини себе проявили, і проявили з позитивного боку», – наголосив він.
Варто зазначити, що Альманах спротиву, окрім друкованої версії, доступний до перегляду онлайн за посиланням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini