
Історики ініціюють відновлення Меморіалу на Замковій горі, як місця поховання воїнів першого українського полку
За часів УНР не існувало єдиного меморіального кладовища для захисників України. Саме тому, воїнів народної республіки ховали на Аскольдовій могилі, Маріїнському парку, на Співочому полі та Замковій горі у Києві. Історики говорять, що всі місця поховань знищені навмисно радянською владою.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна розповів Роман Маленков, краєзнавець, керівник Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».
Замкова гора у Києві стала останнім прихистком для вояків Першого українського полку імені Богдана Хмельницького, які загинули від рук росіян.
Богданівський полк був першим справжнім українським військовим формуванням після знищення Запорізької Січі. Він не зник, після розстрілу ешелона, і пізніше успішно та героїчно воював проти російських загарбників.
Зараз місце поховання героїв перебуває у занедбаному стані. Тому, науковці та історики наполягають, облаштування меморіалу для козаків 1-го Українського полку ім. Богдана Хмельницького на Замковій горі – це не лише відновлення історичної справедливості, але і нагадування про те, що війна за українську незалежність триває століття.
Ініціативна група у складі: Андрій Ковальов, політолог, історик, речник Генерального штабу ЗСУ, Олександр Алфьоров, історик, голова Українського інституту національної пам’яті, Євген Букет, краєзнавець, журналіст, громадський діяч, Ярослав Тинченко, історик і журналіст, заступник директора з наукової роботи Національного військово-історичного музею України, Роман Маленков, краєзнавець, керівник Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» планує не лише відновити меморіал, але і оглядовий майданчик поруч з ним, щоб Замкова гора стала не лише місцем вшанування пам’яті, але і зоною для містян, своєрідним меморіальним парком.
“Ми вже звернулися до архітектора Миколи Віхарєва, який має допомогти з проєктом сучасного меморіального комплексу. Наразі маємо проблему, коли Замкова гора зовсім не доглянута. Її потрібно впорядкувати, очистити. Попередньо ми вже звернулися до зеленбуду, щоб там хоча б було покошено. Далі у планах – інформаційні стенди, оновлення хреста, щоб люди знали, кого вони мають вшановувати”, – сказав Роман Маленко.
Він зазначає, що 2 серпня на Замковій горі планується толока, куди запрошені всі небайдужі.
За словами істориків, війна в Україні закінчиться тоді, коли буде вшановано українського героя, який воював за незалежність держави.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini