Історичний, практичний і стратегічний інструмент: Катерина Левченко розповіла про значення розрахованого в Україні Індексу ґендерної рівності
Нещодавно в Україні вперше був розрахований Індекс ґендерної рівності – важливий стратегічний та практичний інструмент, який наближає країну до стандартів Європейського Союзу. Про це заявила урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
«Цей документ, який став можливим завдяки спільній роботі, носить величезне стратегічне значення. Він демонструє те, що Україна серйозно працює і готується до вступу в ЄС. І для нас це показник того, що ми не просто політично декларуємо наш євроінтеграційний курс, але ми починаємо як держава, як країна працювати, втілюючи стандарти у різних сферах, використовуючи інструменти, які працюють в країнах-членах Європейського Союзу для того, аби забезпечувати права людини, для того, аби вимірювати наскільки вони забезпечені, для того, щоб формувати стандарти, які допомагають людям жити краще. Те, що робиться на шляху до вступу у ЄС – це саме про те, щоб громадянам України жилося краще, ніж зараз. І Індекс ґендерної рівності якраз є одним із таких інструментів», – заявила Левченко.
За її словами, Індекс не лише має стратегічне значення, а й дає змогу об’єктивно оцінити ситуацію в державі щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
«Він, без сумніву, носить також і велике практичне значення, тому що він допомагає нам оцінити, де є прогалини у сфері забезпечення ґендерної рівності. Він допомагає зрозуміти, як Україна виглядає через інших країн-членів Європейського союзу. Тому дійсно для нас це дуже важливий практичний інструмент», – підкреслила урядова уповноважена.
Катерина Левченко також наголосила на історичному значенні запуску такого механізму:
«Поява цього Індексу є й історичною подією, бо вперше в Україні він був розрахований, і ми дуже сподіваємося на те, що він буде інституціоналізований», – підсумувала вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini