Харків’ян запрошують приєднатися до екотолоки в яру Мокрий Жихор
Нещодавно в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг, присвячений громадській ініціативі з прибирання річки Жихорець та яру Мокрий Жихор, де за останні десятиліття утворилося справжнє сміттєзвалище. Спікером виступив Юрій Гаврилюк – екоактивіст, доцент кафедри НТУ “ХПІ”.
За його словами, мала річка Жихорець бере початок з підземних джерел біля станції метро ім. О.С.Масельського. Одне з джерел, що виходить на поверхню поблизу жилого масиву, є дуже популярним серед населення – кожні 2 хвилини хтось бере з нього воду. Під час знеструмлення міста через ворожі обстріли воно також рятувало мешканців Індустріального та Немишлянського районів Харкова.
-Нашу громадську ініціативу ми розпочали з того, що розчистили саме цей джерело. Коли дійшли до витоків поблизу Олександрівського проспекту, побачили там звалище побутового та будівельного сміття. Тому з березня цього року мала група активістів почала вручну розчищення яру та малої річки Жихорець, – зазначає спікер.
Кілька місяців тому на платформі «Моє місто» активісти організували збір коштів з метою придбання мішків для вивозу сміття. За час прибирання з яру було вивезено вже близько 1 тис таких мішків з відходами.
В майбутньому активісти сподіваються створити в цій місцевості рекреаційну зону:
-Ми хочемо створити в ярі Мокрий Жихор невеликий природній парк. Тут будуть проходити живі стежки, зростати трава, підлісок, доглянуті дерева; річка з природніми берегам. Мріємо, як через нього можна буде вийти за межі Харкова.
Юрій Гаврилюк запросив всіх небайдужих харків’ян приєднатися до толок, які постійно відбуваються в Мокрому Яру.
-Кількістю в 20-30 осіб ми змогли зібрати 60-70 кубометрів сміття. Якщо працювати такою командою, ми очищуватимемо цю територію ще приблизно 2-3 роки. Якщо до нас приєднаються ще люди, а місцева влада надасть техніку, ми впораємося впродовж прийдешнього року.
Дізнатися, коли відбудеться наступний захід з прибирання, а також допомогти громадській ініціативі фінансово можна за посиланням в Телеграм-каналі. За ці кошти будуть придбані рукавички, мішки, необхідний інструмент.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini