17 Жовтня, 2024, 15:30

Ефективна та прозора політика відновлення: в Україні провели публічні консультації, результати яких будуть враховані при формуванні законопроєкту щодо відновлення країни 

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у партнерстві з громадською організацією «Інститут Республіка» провели публічні консультації щодо питань повоєнного відновлення України. 

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

За словами Олени Шуляк, до публічних консультацій долучили майже тисячу людей, серед яких були міжнародні партнери, представники органів місцевого самоврядування, експертного середовища, бізнесу, асоціацій, представники різних спільнот та соціальних груп.

Зокрема, в ході публічних консультацій порушувалися питання пріоритетності та критеріїв  щодо відновлення тих чи інших територій та обʼєктів, здійснення контролю процесів проєктів відновлення, зокрема на основі системи DREAM, про дієвість та реалізацію програм компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло, про розподіл повноважень у процесах відновлення між органами влади, залучення громадян до процесів, повʼязаних з відновленням країни тощо.

За словами Олени Шуляк, жителі громад та міжнародні партнери, які брали участь у публічних консультаціях вказували на те, що першим принципом відновлення має бути людиноцентричність. Крім того, міжнародні партнери важливим пунктом виокремили питання врахування потреб різних груп населення.

Окрім низки важливих аспектів щодо відновлення України, в ході публічних консультацій порушувалося питання, яке наразі не зафіксоване в драфті документа щодо засад відновлення України, зокрема питання щодо преференцій проєктів відновлення для деокупованих та прифронтових територій.

«Порушили питання, яке не зафіксоване в законопроєкті про відновлення, в драфті цього документу, але передаємо ці дані для міністерства і фокусуємо їх увагу стосовно того, що наші прифронтові території, на яких сьогодні досить важко працювати, вони повинні нашому бізнесу давати якісь преференції. Чи це будуть податкові пільги, чи це будуть спрощені вимоги до будь-яких процедур, починаючи від вимог до створення індустріальних парків, закінчуючи приєднанням до мереж. Також бізнес говорить, що максимально повинен бути здійснений  захист інвесторів, які інвестують в ті чи інші території. І ми на публічних консультаціях розглядали приклад міста Харкова, який для свого харківського бізнесу скасував місцеві податки. Харківський бізнес сьогодні не сплачує податок на нерухомість, не сплачує податок на землю. І це також приклад того, як підтримати бізнес прифронтових територій», – зазначила Олена Шуляк.

Результати консультацій були оформлені в окремий звіт, який буде направлений до Міністерства відновлення задля подальшого врахування пропозицій при формуванні законопроєкту «Про засади відновлення України».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini