Дозвіл переливати кров на полі бою дозволить підняти рівень виживаності бійців у 1,5-2 рази – бойовий медик
Тому що понад 80% смертей серед солдатів – це саме від масованої кровотечі та її наслідків. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Дарина Смольникова, членкиня медичного батальйону “Госпітальєри”, співзасновник благодійного проєкту “Твоя кров може воювати”.
Вона зазначила, що це статистичні дані дослідників з США за 30 років.
І те, що донині переливати кров на полі бою бойові медики не могли, було великою проблемою.
“Дослідники виявили, що якщо людина втратила кров, їй потрібно заливати саме кров, а не фізрозчин, чи інші рідини. Навпаки, це у довгостроковій перспективі лише зменшує шанси на виживання. Понад 80% смертей серед солдатів – це саме від масованої кровотечі та її наслідків. А дозвіл переливати кров на полі бою збільшив рівень виживаності у 1,5-2 рази”, – розповіла бойова медикиня.
Вона додала, що зупинення кровотечі на полі бою – це тільки перший етап допомоги, потім треба відновити кров у організмі людини, інакше буде страждати нервова система.
“Коли людина втрачає кров, вона втрачає кисень для певних органів, перш за все страждає мозок. Наслідки – від регулярних мігреней до певної ментальної інвалідності. Таким чином, дозволивши переливати кров одразу на полі бою, ми вирішуємо не тільки питання виживання, а й великої кількості супутник проблем”, – зазначила медикиня.
Смольникова розповіла, що зараз міністерство охорони здоров’я готують зміни у законодавстві України, які дозволять бойовим медикам переливати кров саме на полі бою. Дотепер це дозволялося робити лише лікарям у стабілізаційних пунктах чи медичних закладах.
Також фахівець зазначила, що навчити бойового медика переливати саме кров “не rocket since, в цьому немає нічого складного, і мало чим відрізняється від вливання фізрозчину”.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini