Дезінформація та пропаганда рф у соціальних мережах: в Центрі протидії дезінформації наголосили на небезпеці Tik-Tok
Наразі Tik-Tok з точки зору поширення дезінформації та пропаганди рф завдає більше шкоди , ніж Telegram.
На цьому наголосила Аліна Алєксєєва, заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО України, в ході конференції «Фактчек у регіонах: виклики, труднощі та перспективи» медіапартнером якої став Медіацентр Україна.
«Ми в Центрі кажемо про те, що Telegram вже вивчений і ми розуміємо цю структуру та будову. Зараз набагато більшу шкоду завдає Tik-Tok. Тому що там вразлива аудиторія – це підлітки, це наша молодь, і це, як не дивно, аудиторія 55+. Tik-Tok насправді є зараз великою проблемою», – зазначила Аліна Алєксєєва.
Водночас Світлана Сліпченко, заступниця виконавчого директора «Вокс Україна», додала, що російська фейки циркулюють в усіх соціальних мережах.
«Українці багато новин споживають з соцмереж, це підтверджують і дослідження. Зокрема Telegram – топджерело для українців. І ми дуже зациклені, що Telegram це щось погане, що це джерело фейків. Там справді багато анонімних російських каналів, там справді багато анонімних каналів, які мімікрують під українські. Але чи є фейки, наприклад, у Tik-Tok, у Facebook, Instagram, Threads? Ми, наприклад, знаходили фейки всюди і багато, і, напевно, не менше, ніж в Telegram. Просто ми дуже зациклилися, що все зло там і трохи мало уваги приділяємо тому, що на всіх платформах існує російська пропаганда, продовжує циркулювати російська дезінформація», – зазначила вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini