Держслужба етнополітики та свободи слова ініціює масштабне дослідження питань міжнаціональних відносин в Україні
В рамках імплементації законодавства в питанні національних меншин Державна служба етнополітики та свободи совісті ініціює масштабне дослідження актуальних питань у сфері міжнаціональних відносин в Україні.
Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Як зазначив Ігор Лоссовський, заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ДЕСС, заплановане масштабне дослідження передбачає загальнонаціональне дослідження, всеукраїнський моніторинг громадської думки та регіональне дослідження.
Земфіра Кондур, менеджер проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні» підкреслила, що заплановані дослідження допоможуть в розбудові практичних кроків та програм з реалізації захисту прав національних меншин. Це, зокрема, стосується державної програми «Єдність в розмаїтті». І ці три дослідження, переконана вона, виконають дуже важливу роль в розбудові плану заходів щодо національних меншин, які очікуються від України на виконання переговорних умов та рамки, які вже затверджені Європейською комісією.
«Заплановані дослідження є надзвичайно важливими для України і для сприяння обґрунтованій політиці в прийнятті рішень і розбудові тих програм та політик, які будуть сприяти захисту чи посилювати захист прав національних меншин в Україні. Ці дослідження допоможуть не лише оцінити соціально-економічний стан, потреби представників та представниць національних меншин або спільнот України, але і допоможуть зібрати саме потреби цих представників і представниць і побачити, наскільки сьогодні змінився або відбулися певні переміщення національних спільнот саме всередині України», – зазначила вона.
Своєю чергою Віктор Коврей, начальник відділу співпраці з етнічними спільнотами ДЕСС наголосив на важливості проведення, зокрема, загальнонаціонального дослідження.
«Нам дійсно дуже важливо, щоб було проведено загальнонаціональне дослідження, аби ми бачили загальний обсяг тих, кого ми можемо охопити – як українці, і зрозуміти їхнє ставлення та стереотипи до національних меншин та корінних народів, так, звичайно, і національні меншини, корінні народи та їхні потреби», – пояснив він.
Для цього, підкреслив Віктор Корвей, охоплюватимуться переважно всі області, контрольовані Україною. Для регіонального ж дослідження було обрано дві області, які найбільше насичені національними меншинами за кількісним складом, – Закарпатську та Чернівецьку області.
У ході брифінгу також зазначалося, що у понеділок, 8 липня, в системі Prozorro вже оголосили три тендери серед соціологічних компаній для проведення відповідної роботи.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini