13 Листопада, 2023, 15:29

Денис Марчук про осінню посівну: Кількість посівних площ цьогоріч у два рази менша, ніж до повномасштабного вторгнення

Осіння посівна підходить до свого завершення. Однак через низку факторів, які пов’язані з повномасштабним вторгненням росії, кількість посівних площ цьогоріч значно менша.

На цьому наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Нелегко було, як і минулого року під час активних бойових дій, але, тим не менше, аграрії в полі, вони працюють. Що характерно, то дійсно зменшено кількість посівних площ, порівнюючи з довоєнним, повномасштабним вторгненням – фактично в два рази зменшили посівні площі. Тут фактори зрозумілі – це й окуповані території, заміновані території та прифронтові зони, де відбуваються активні бойові дії. Але також дуже важливим фактором залишається відсутність коштів, і також погодні умови, які трохи відіграли затримання, тому що була посуха певний час, і аграрії не могли працювати в полі», – пояснив він.

Водночас Денис Марчук зазначив, що, зокрема, пшеницею засіяно близько 3,8 млн гектарів, що у два рази менше, у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення.

«Чому так відбулося? Я хотів би наголосити на фінансовій складовій. Тому що фактично за цей поточний рік, 2023-й, українські товаровиробники втратили близько 100 млрд гривень за рахунок недоотримання фінансування через можливості реалізації своєї продукції. Тобто логістика створила дуже велику проблему з ціновою позицією. І фактично по всій групі зернових, і навіть в цьому сезоні по соняшнику, багато з підприємств є збитковими. Тому, звичайно, в цих умовах констатувати, що ми могли б розширювати свої можливості посіву, на жаль, не доводиться», – додав він.

Водночас Денис Марчук наголосив, що це жодним чином не позначиться на продовольчій безпеці країни, однак може вплинути на експортний потенціал.

«Цього, що ми маємо зараз по озимій групі, і, я думаю, по ярих культурах теж ми будемо повною мірою забезпечені. Єдине, на що це буде впливати, це, звичайно, експортний потенціал, це можливість реалізації на зовнішні ринки, а отже і можливість нам як державі отримувати валютну виручку,  і, звичайно, товаровиробникам отримувати кошти», – зазначив він. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini