День Збройних сил України: українське військо реформується та воює одночасно
День Збройних сил Україна відмічає сьогодні, 6 грудня, і за всі останні роки війни з 2014 року українська армія перетворюється в нову міцну силу та намагається позбавитися від радянщини.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів військовослужбовець Сергій Гуцалюк.
“Вітаю всіх з Днем Збройних сил України. Це дійсно свято для нас всіх. І для мене, як для історика важливо, що в цей день припав на свято Святого Миколая та ще те, що 6 грудня 1919 розпочався героїчний похід Армії УНР проти більшовиків, який завершився 4 травня 1920-го. Це також може бути символічним. Наша Армія дуже змінилася з тих часів. Вона стала зовсім іншою з моменту повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року: ми стали іншими, міцними, сильними. Нас багато. Ми зрозуміли, що крім нас, більш нікому захищати Україну”, – повідомив Сергій Гуцалюк.
Військовослужбовець додав, що в будь-якому війську є проблеми, які треба вирішувати, а є досягнення, якими треба пишатися і розповсюджувати: люди вчаться, переходять на стандарти НАТО, засвоюють нову техніку і зброю та воюють одночасно.
“Армія – це відображення суспільства. Яке в нас суспільство, така і наша армія. Суспільство не позбавилося від радянщини, такі ж самі проблеми є у війську. Нам всім треба мінятися. До великого вторгнення в нас не було такої Армії. Зараз ми бачимо те, що трапляється там тому, що масштаби стали більше”, – зазначив Гуцалюк.
Представник громадської організації “Об’єднання ветеранів АТО Південь” Олександр Примак сам воював і знає проблеми військовослужбовців та вважає, що їх треба вирішувати всім українським суспільством.
“Особливо важливо реабілітувати тих, хто повертається з фронту. Це не тільки медична допомога, але і психологічна підтримка. Притому психологи мають знати умови на фронті, добре. якщо він сам воював. Таким спеціалістам хлопці довіряють та відкриваються. Людей, травмованих війною, з кожним днем стає все більше в нашому суспільстві: це мають розуміти й звичайні українці, які звикли до мирного життя”, – підсумував Олександр Примак.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini