Бронювання на рік допомогло стримати кадрову кризу в аграрному секторі України
Завдяки продовженому на рік бронюванню працівників, аграрії змогли уникнути серйозних кадрових проблем, що могли виникнути через відсутність кваліфікованої робочої сили під час посівної кампанії.
«Поки триває війна, дефіцит людей завжди буде таким викликом, тому що це дуже складний баланс між необхідністю повністю далі працювати підприємствам і потребами Сил оборони. Але дещо вдалося зробити, аби цей складний баланс тримати. Фактично уряд ухвалив рішення, що у нас бронювання далі діє на 12 місяців, нагадаю, що раніше воно було на 6 місяців. Зараз по факту 12 місяців, а це для аграрного сектору дуже важливо, бо фактично в аграрному секторі один цикл – рік. Фактично за рік можна отримати один врожай. Тому ту важливо мати цю впевненість і гарантію, що, якщо є доступний тракторист-механізатор, який сьогодні сіє, то він же буде доступний, щоб завтра врожай зібрати. Тому 12 місяців – це плюс, це працює», – зазначив Тарас Висоцький.
За словами Тараса Висоцького, на сьогодні майже чотири тисячі агропідприємств отримали підтверджене бронювання своїх працівників. Це дозволило підтримати нормальний темп посівної, навіть попри погодні труднощі.
«Фактично Мінагрополітики всі заявки, які отримало від підприємств, щоб їх визнати критичними для цілей бронювання, оперативно, вчасно опрацювало. Можна казати, що на сьогодні критичність видана фактично майже чотирьом тисячам субʼєктів господарювання – вони отримали та забронювали своїх працівників. Відповідно ми бачимо, що темп посіву, навіть попри погодні виклики, він не є суттєво меншим, ніж торік», – додав заступник міністра.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini