Бійці, які воюють за свою землю, менше страждають від ПТСР – офіцер-психолог
Зараз практично в кожному підрозділі Збройних сил України є психолог, до якого можна звернутися за допомогою, але це не виключає проблем як у війську, так і в суспільстві. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіла офіцер-психолог, військовослужбовець Олена Бренер.
“Військовий – це також частина суспільства, такий саме громадянин, як і інші. Не треба ставитися до військового як до “інородного тіла” в суспільстві, щоб це не породжувало ще більше проблем. Триває довга війна, і наші діти мають знати якомога більше про ментальне здоров’я і проблеми, пов’язані з посттравматичним стресовим розладом – ПТСР”, – зазначила офіцер-психолог.
Олена Бренер розповіла, що на передовій треба заздалегідь виявляти, коли людина починає себе вести неадекватно. Щоб подалі не було випадків суїциду або нещасних випадків з оточенням такої людини.
Офіцер підкреслила, що українських воїнів мотивує фактор захисту своїх сімей, своїх дітей і боротьба на свободу. “Важливий момент – ми на своїй землі. І це мотивація, яка робить дива. Якщо порівняти досвід американських воїнів, які воювали у В’єтнамі або в Афганістані, в них не було такої мотивації. Майже всі західні дослідження і протоколи прописані на такому досвіді, а в нас ситуація інша. Тому підтримує нашу армію і дає надію на перемогу”, – заявила Бренер.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini