Антиретровірусна терапія – ефективний засіб для протидії прогресуванню ВІЛ-інфекції
Попри те, що ВІЛ-інфекція досі є невиліковною, антиретровірусна терапія запобігає розвитку вірусу та подальшій передачі ВІЛ.
На цьому наголосила голова Представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, присвяченому Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
«ВІЛ інфекція досі ще невиліковна, однак вона лікується. Це можна порівняти з цукровим діабетом – цукровий діабет невиліковний, але він лікується. Так само ВІЛ-інфекція. Зараз є ефективні ліки, вони називаються антиретровірусна терапія – людина приймає ліки, які спрямовані проти вірусу безпосередньо. Вони ще не можуть повністю позбавити організм людини від цієї інфекції, але дозволяють контролювати вірус настільки, що його стає дуже-уже мало, він вже не впливає негативно на організм, здоров’я людини покращується, вона може жити стільки, скільки б жила без ВІЛ, вона може робити все те саме, що вона робила без ВІЛ, – працювати, ким хоче, одружуватися, народжувати дітей, скільки захоче, подорожувати – життя не змінюється», – пояснила Ярослава Лопатіна.
Вона зазначила, що зараз це дуже ефективне лікування і до того ж дуже просте – всього одна пігулка на добу, яка зовсім не відчувається, варто лише пам’ятати і регулярно приймати лікування.
Ярослава Лопатіна зауважила, що терапія сприяє тому, що вірусу стає настільки мало, що людина з ВІЛ-інфекцією, не може передати цей вірус іншим – вірус вже не визначається звичайними лабораторними методами і не передається. Крім того, за її словами, людина, яка приймає антиретровірусну терапію, вже навіть не користуючись презервативом не може передати ВІЛ іншим.
Однак, зауважила Ярослава Лопатіна, наразі 30% громадян в Україні ще не знають про наявність у них ВІЛ-інфекції.
«Тому це ключове завдання для медичного, громадського секторів – знайти всіх людей, у яких є ВІЛ-інфекція, і принаймні 95% повинні отримувати антиретровірусну терапію. Тоді ми будемо казати, що епідемія взята під контроль, але наразі вона досі триває», – підсумувала вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini