Розклад

Київ Львів Харків Одеса
24 Квітня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
12:00КИЇВДмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% життя»;
Віталій Пашков, професор, провідний науковий співробітник відділу авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності НАПрН України;
Наталія Гуторова, заслужений юрист України, голова правління ГО «Асоціація фармацевтичного та медичного права»;
Оксана Кашинцева, завідувачка відділу дослідження прав інтелектуальної власності та прав людини в сфері охорони здоров’я НДІ інтелектуальної власності НАПрН України.
Усі – персональна участь.
Пресконференція на тему: «Ліки для людей: чи наближає реформа фармринку справедливість для пацієнтів?»

Теми для обговорення:
– Чи дійсно від реформи виграють пацієнти?
– Наскільки обґрунтованими та системними будуть зміни?
– Чи відповідає реформа вимогам та кращим практиками ЄС?
– Якими мають бути подальші кроки для встановлення справедливих та ефективних правил гри на ринку?
Чому це цікаво?
В Україні стартувала масштабна реформа ринку лікарських засобів, яка має усунути проблеми ринку. Президент України та РНБО визначили цю реформу пріоритетною. Нещодавно Верховна Рада ухвалила Закон №4239, який дав значний поштовх в напрямку демонополізації та детінізації ринку. Зараз триває робота над відповідними підзаконними актами. За домовленістю із провідними вітчизняними виробниками знижено ціни та топ-100 лікарських засобів.


13:30КИЇВАндрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Ukraine (персональна участь).Заощаджені мільярди на користь держави: презентація звіту Transparency International Ukraine за 2024 рік

Чому це цікаво?

Transparency International Ukraine – це українське представництво глобальної мережі, яке має фокус на боротьбі з корупцією та впровадженні відповідних реформ. TIU підтримує діяльність антикорупційних органів (НАБУ, САП, ВАКС, АРМА), прозорі державні закупівлі, ефективність місцевого самоврядування тощо.
Лише протягом 2024 року система громадського моніторингу від TI Ukraine дозволила заощадити на публічних закупівлях два мільярди гривень.
Крім низки досягнень, протягом минулого року рекомендації TI Ukraine з антикорупційної політики та публічних закупівель врахували Єврокомісія та МВФ. Також українське представництво глобальної мережі допомогло запустити реформу Рахункової палати, щоб посилити контроль над державними фінансами.