Розклад

Київ Львів Харків Одеса
12 Вересня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
11:00КИЇВОльга Куришко, заступниця Постійної Представниці Президента України в АР Крим;

Ірина Тихомирова, президентка Бізнес-школи МІМ;

Усі – персональна участь.
Пресконференція на тему: «Кадровий резерв для майбутньої деокупації: завершення навчання пілотної групи Reintegration Management Program»

Теми для обговорення:
– Завершення навчання пілотної групи Reintegration Management Program: результати та підсумки;
– Скільки слухачів пройшли навчання у пілотній групі та як надалі вони будуть залучатися в процесі відновлення та інтеграції деокупованих територій;
– Подальші плани та перспективи щодо реалізації Reintegration Management Program;

Чому це цікаво?
Reintegration Management Program – це спільний проєкт, який розробили і втілили в життя Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Бізнес-школа МІМ за сприяння Офісу Президента України. Протягом пів року слухачі програми онлайн знайомилися з тим, яким має бути ефективне лідерство і отримували інструменти, як розвинути лідерські якості. Також вивчали законодавчу базу, методи управління, проєктний менеджмент тощо. Окремий блок дисциплін був присвячений історичному екскурсу нині окупованих територій та особливостям їх становлення. Крім того, слухачі зустрічалися з чинними управлінцями, які займають державні посади, та з правозахисниками.

Слухачі Reintegration Management Program напрацювали двадцять проєктів, що стосуються різних аспектів розвитку українських територій після їх звільнення. Ці роботи охоплюють фактично всі сфери суспільного життя – від освіти, культури, відновлення ідентичності корінних народів до енергоефективності, охорони здоров’я, перезавантаження судової системи та безпекових аспектів для мешканців. А також низка проєктів ресурсних центрів та електронних порталів, які охоплюють соціальні послуги та акумулюють інформацію, необхідну для бізнесу, влади, громадян.
12:00КИЇВПавло Ґрод, Президент Світового Конгресу Українців;

Наталя Науменко, голова Державної міграційної служби України;

Володимир В’ятрович, народний депутат України, фракція «Європейська солідарність»;

Соломія Бобровська, народна депутатка України, фракція політичної партії «Голос»;

Усі – персональна участь.
Круглий стіл: «Множинне громадянство: можливості і ризики»

Теми для обговорення:
– Як множинне громадянство допоможе підтримати зв’язок між світовим українством та Україною?
– Чи допоможе воно повернути вимушених переселенців на Батьківщину?
– Які можливості та ризики створює множинне громадянство?

Чому це цікаво?
Мільйони українців сьогодні перебувають за кордоном, і це величезний інтелектуальний потенціал для розбудови, відновлення та економічної стабільності країни. Заохотити світове українство допомагати Україні, забезпечити якнайкраще використання глобального українського людського капіталу та збереження української ідентичності може інститут множинного громадянства. Це своєю чергою актуалізує питання щодо ухвалення законопроєкту про множинне громадянство, який може розширити можливості українців за кордоном для повноцінної участі у політичному, економічному та громадському житті України.

Зокрема, це питання є одним з ключових пріоритетів Світового Конґресу Українців з 2019 року, та ще більш актуальним після початку повномасштабного вторгнення рф.

Для світового українства принципово важливо, щоб в ухваленому законопроєкті була представлена чітка консолідована позиція всіх зацікавлених сторін.