Алгоритми YouTube: як платформа просуває російську пропаганду і як можна цьому завадити
Дослідження «Спіраль залежності: як алгоритми YouTube просувають конспірологію та пропаганду», створене командою Texty.org.ua, на прикладі конкретних користувачів YouTube показало, що на платформі досить широко представлений контент, який шкодить національним інтересам України. Зокрема, просуванню дезінформаційних та пропагандистських відео сприяють алгоритми платформи, позаяк такий контент просувається шляхом алгоритму рекомендацій.
Про це йшлося під час презентації дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Якщо ви, наприклад, дивитесь шоу про кулінарію, і на таку ж тему відео дивляться ще тисяча людей, і якщо з них якась частина дивляться російську пропаганду, то всім людям, які дивляться шоу про кулінарію буде підкидатися російська пропаганда. Тому що в принципі так працює алгоритм – він заточений під інтереси людини, він не заточений під те, щоб дивитися пропаганду», – пояснив Роман Кульчинський, головний редактор Texty.org.ua.
Таким чином, додав автор дослідження, журналіст Texty.org.ua Сергій Міхальков, перегляд особою пропагандистських, дезінформаційних відео, ютуб-каналів, відповідно до алгоритму, буде розширювати інтереси інших користувачів, які також це дивляться, і відповідно такий контент буде поширюватися далі.
Зокрема, в цьому аспекті, вважає Роман Кульчинський YouTube має підійти до вирішення питання просування на платформі російської пропаганди та дезінформації і прибрати її на всіх категоріях.
«Таким чином випливає більш глобальна проблема – таким інструментом користується не тільки росія, а й інші тоталітарні країни. Тобто ютубу потрібно зрозуміти, що є таке поняття як російська дезінформація і його треба прибирати на всіх категоріях, фільтрувати загрози, які просувають тоталітарні режими для західних країн та для України і виключати їх повністю зі свого контенту», – наголосив він.
Ознайомитися з повним дослідженням щодо того як алгоритми YouTube просувають конспірологію та пропаганду можна за посиланням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini